اعزام بانوان ایران به جام جهانی کشتی برای اولین بار در تاریخ

1

برای اولین بار در تاریخ ایران (حتی پیش از انقلاب) بانوان ایرانی به منظور حضور در جام جهانی ترکیه به آنتالیا سفر کرده اند. این اولین باری است که بیش از دو بانوی ایرانی به مسابقات جهانی اعزام می شوند.

پیش از این، کشتی با کمربند در ایران در بخش بانوان رسما تاسیس گردید و رسول خادم به عنوان یکی از پیشتازان این عرصه به عنوان رئیس فدراسیون همکاری های زیادی را با اتحادیه جهانی کشتی به منظور حضور بیشتر بانوان ایرانی در عرصه کشتی داشته است.

پیش از اعزام این بانوان ایرانی آنها ۱۲ روز تمرین داشته اند. با اینکه آنها تجربه کمی در عرصه بین المللی دارند ولی به نظر می رسد که پیروزی های زیادی را بتوانند کسب کنند.

میمنت قاسم آبادی کشتی گیر وزن ۶۴ کیلوگرم ایران در مصاحبه ای گفت:

من مفتخرم که می توانم در یک رخداد جهانی به عنوان عضوی از تیم ملی ایران حضور داشته باشم.

پیشتر رقبای زیادی داشته ام که آنها فقط به خاطر تجربه کم من توانسته اند مرا شکست دهند ولی اکنون خیلی خوشحالم که شانسی برای مبارزه دوباره با آنها دارم.

بانوان ایرانی معمولا به خاطر حفظ حجاب نمی توانند در رخدادهای بین المللی وارد شوند؛ البته در سالیان اخیر، فدراسیون های ایران تمام تلاش خودشان را کرده اند تا بتوانند با نفوذی که دارند مجوز حضور بانوان باحجاب ایران را بگیرند مثلا در عرصه فوتسال که یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتسال بانوان را ساخته ایم از بانوانی تشکیل شده که حجاب را رعایت می کنند.

از سوی دیگر، حضور بانوان ایرانی هم با عنوان کشتی گیر هم به عنوان کادر فنی در این مسابقات می تواند نویدبخش این مسئله باشد که حجاب برای بانوان ایرانی نمی تواند محدودیت به وجود بیاورد.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در این زمینه گفته اسـت:

تمامی رشته های کشتی اعم از کشتی المپیک، کشتی با کمربند، کشتی ساحلی و… تلاش می کند تا مردم را به هم نزدیک کند. فدراسیون کشتی ایران تلاش زیادی را کرده است تا بتواند بانوانش را در این زمینه ارتقا دهد و ما این تلاش را قدر می نهیم.

 

به نظر شما آیا اتحادیه جهانی کشتی راضی می شود که رشته های دیگر کشتی را برای بانوان محجبه ایرانی باز بگذارد؟

۱ دیدگاه

  1. اگر حجاب محدودیت نمیاره پس چرا فقط ایرانه که کشتی آزاد و فرنگی برای زنان نداره؟ مسؤولین باید یه کاری بکنند

قرار دادن پاسخ