پیروزی پیکان مقابل سن خوان و فرار از بازی با زنیت کازان

0

تیم پیکان که در جام باشگاه های جهان برزیل حضور دارد با بردی که مقابل الاهلی مصر داشت و از آن سو هم سن خوان مقابل الاهلی به پیروزی رسید رفتنش به نیمه نهایی قطعی شد اما باید به عنوان صدر نشین صعود می کرد تا از رویارویی با تیم قدرتمند زنیت کازان روسیه فرار کند. همین هم شد و شاگردان پیمان اکبری البته در یک بازی نزدیک توانستند سن خوان آرژانتین را ۳-۰ شکست دهند. تمامی ست های این بازی با نتیجه ۲۵-۲۲ به پایان رسید.

تیم پیکان در حملات در این بازی ضعیف عمل کرد اما در دفاع و سرویس ها نمایش خوبی داشت و همانند بازی با الاهلی توانست ۷ امتیاز سرویس از این حریف بگیرد. حضور فرهاد قائمی در منطقه سرویس باعث می شود که سرویس های پرشی و قدرتی خوبی به سمت حریفان زده شود.

امیر غفور در این بازی با ۱۵ امتیاز توانست امتیازآورترین بازیکن ایران و میدان شود گرچه در آن سو هم تودور الکسف توانست همین امتیاز را کسب کند.

پیکان ایران و سن خوان به نیمه نهایی رفتند. الاهلی از این گروه حذف شد. سن خوان در مرحله بعدی باید مقابل تیم بزرگ زنیت کازان روسیه برود. زنیت کازان که سال گذشته سعید معروف را در اختیار داشت با بازیکنان بزرگی مانند متیو اندرسون از امریکا، اسپیردانوف از روسیه و بازیکنان نامدار و باتجربه خودش به این مسابقات پاگذاشته است. زنیت یکی از بزرگترین تیم های والیبال اروپا هم هست و از سوی دیگر هم شاید برایتان جالب باشد که الکنو سرمربی کنونی تیم ملی روسیه هم در این تیم سرمربیگری می کند.

مصاف پیکان در نیمه نهایی با زنیت باعث می شد که به احتمال زیاد نماینده ایران به فینال راه پیدا نکند ولی این اتفاق خوشبختانه رخ نداد و پیکان باید با نماینده میزبان یعنی «سادا کروزیرو وولی» مصاف کند که تنها امتیاز میزبانی شان باعث شده تا در این مسابقات حضور داشته باشند. البته این تیم قهرمان دیرین باشگاه های برزیل است و نمی توان آن را دست کم گرفت ولی درحالی که ایران توانسته قهرمان امریکای جنوبی یعنی سن خوان را با اقتدار شکست دهد می توان انتظار داشت که این بازی هم برای شاگردان اکبری سخت نباشد.

 

به نظر شما فینالیست های این جام کدام تیم ها خواهند بود؟ پیکان؟ زنیت؟ سن خوان یا نماینده میزبان؟

قرار دادن پاسخ