۷ کاندید فیفا مشخص شدند

0

فیفا اعلام کرده است تا زمانی که محرومیت میشل پلاتینی تا فوریه سال آینده میلادی برداشته نشود اعتنایی به درخواست کاندیداتوری وی نمی کند.

میشل پلاتینی یکی از ۷ نفری است که می خواهند جانشینی سپ بلاتر را در فیفا کسب کنند. انتخابات ۲۶ فوریه برگزار خواهدشد.

به همین خاطر درخواستی که از سوی این کاندید فرانسوی مطرح شده است تا زمانی که محرومیت وی پابرجاست از سوی فیفا مورد قبول واقع نمی شود چراکه کمیته اخلاق فیفا معتقد است محرومیت پلاتینی مادام العمر خواهد شد.

در بیانیه فیفا آمده است:

اعضای فدراسیون های عضو فیفا درخواست هایشان را مطرح کرده اند و به همین سبب ۷ کاندید برای انتخابات اضطراری فیفا در ۲۶ فوریه ثبت نام شده اند.

هفت کاندید ثبت نام شده عبارتند از : شاهزاده علی بن حسین، آقای موسی حسن بیلیتی، آقای جروم شامپاین، آقای جیانی اینفانتینو، آقای میشل پلاتینی، آقای شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه و آقای توکیو سکسول.

البته هنوز میشل پلاتینی در این میان از محرومیت برخوردار است و درخواست ایشان برای کاندیداتوری تا زمانی که محرومیتشان پابرجاست به جریان نمی افتد.

پس از اینکه احتمالا محرومیت آقای پلاتینی برداشته شد کمیته انتخابات فیفا تصمیم خودش را درمورد چگونگی به جریان افتادن درخواست ایشان برای کاندیداتوری می گیرد.

اکنون کمیته انتخابات فیفا اسامی کاندیدها را به منظور احراز صلاحیت به کمیته اخلاق فرستاده است و این اسامی تا زمان انتخابات فوریه بررسی خواهند شد.

بیانیه فیفا ادامه می دهد:

این اسامی برای احراز صلاحیت از سوی کمیته انتخابات فیفا به کمیته اخلاق ارسال خواهدشد تا تمامی کاندیداها صلاحیتشان برحسب پایبندی به قوانین فیفا بررسی شود.

سپس کمیته انتخابات فیفا پس از بررسی این صلاحیت ها، رسما اسامی کاندیدهای احراز صلاحیت شده را اعلام خواهد کرد.

 

به نظر شما سرنوشت میشل پلاتینی چه خواهد شد؟ چرا نام زیکو در میان کاندیداها نیست؟!

قرار دادن پاسخ