اولین برد پیمان با پیکان

0

پیمان اکبری که روزگاری کاپیتان بی چون و چرای تیم ملی والیبال ایران بود اکنون توانسته در عرصه مربیگری حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. او چندسالی است که به همراه تیم پیکان قهرمانی های متوالی ای را در میان مربیان باتجربه سوپرلیگ والیبال کسب می کند و به آسیا و جام باشگاه های دنیا می رود.

پیمان اکبری همچنین در تابستان امسال به همراه تیم ب کشورمان توانست مقام دوم جام ملت های آسیای تهران را کسب کند که می توان گفت نتیجه خوبی را با این تیم به دست آورد.

اما این بار آزمونی سخت تر برای پیمان اکبری در جام باشگاه های دنیا وجود دارد ولی این سرمربی توانست در اولین بازی خودش در گروه B مسابقات مقابل الاهلی مصر به پیروزی آسان ۳-۰ دست یابد تا امیدهای زیادی را متوجه مردم ایران کند که به خاطر شکست های متوالی تیم ملی آنچنان از والیبال دل خوشی ندارند.

اغلب بازیکنان تیم پیکان از بازیکنان تیم ملی الف و ب ایران تشکیل شده است و می توان گفت که تیم های مختلف دنیا باید با تیم ملی والیبال ایران مسابقه دهند؛ در این میان می توان ستاره هایی مانند فرهاد قائمی، امیر غفور، مجتبی میرزاجان پور، سامان فائزی، معنوی نژاد، سال افزون و مهدی مرندی را دید که همگی در تیم های الف و ب ایران بازی می کنند.

فرهاد قائمی توانست در این بازی یکی از بهترین نمایش هایش را داشته باشد و ۱۴ امتیاز را کسب کند و امتیازآورترین بازیکن میدان شود. البته از سوی مصری ها هم احمد الکتب هم ۱۴ امتیاز کسب کرد و می توان گفت تنها بازیکنی که توانست پیکان را در این بازی اذیت کند همین الکتب بود.

درهرحال تیم الاهلی مصر همان طور که در معرفی رقبای تیم پیکان برای شما گفتیم تیمی نبود که بتواند سد محکمی در برابر باتجربه های پیکان باشد. پیکانی ها در این بازی با ۷ امتیاز سرویسی که از مصری ها گرفتند نشان دادند که چقدر سطح بازی شان نسبت به افریقا بالاتر است.

پس از این بازی سرمربیان و کاپیتان های دو تیم به کنفرانس خبری رفتند که صحبت هایشان را برای شما گزارش می کنیم:

حسام عبدالله کاپیتان تیم الاهلی مصر:

این بهترین بازی ما نبود گرچه در ابتدای ست های اول و دوم پیش افتاده بودیم. واقعا اشتباهات بچه گانه ای داشتیم و همین باعث شد که آنها از ما پیش بیفتند. اکنون داریم به بازی فردا فکر می کنیم.

والریو ورمیلیو کاپیتان تیم پیکان:

ما احساس خیلی خوبی نسبت به این بازی که مهم ترین بازی ما در این مسابقات است داشتیم. ما آمده بودیم که ببریم و بهترین نمایش را داشته باشیم ولی در ابتدای مسابقه قدری افت داشتیم که توانستیم به خاطر روحیه خوبی که داشتیم آن را ترمیم کنیم. وقتی توانستیم به شرایط فائق بیاییم بازی برایمان خیلی آسان تر شد. من تلاش کردم که تیم را با تجربه ای که دارم کمک کنم و مطمئن شوم که تیممان عصبی نیست و از بازی لذت می برد. درهرحال من خیلی خوشحالم و البته قدری به خاطر الاهلی ناراحتم چون آنها هم خوب بازی کردند.

احمد زکریا سرمربی تیم الاهلی مصر:

برخی از بازیکنان ما به همراه تیم ملی مصر در مسابقات جام جهانی حضور داشتند به همین خاطر زمان کمی برای آماده سازی آنها داشتیم. ما فقط سه روز پیش از مسابقات با هم تمرین کرده ایم و زمان بیشتری نیاز داشتیم تا بتوانیم بازی بهترین را به نمایش بگذاریم.

پیمان اکبری سرمربی تیم پیکان:

می خواهم به تیم الاهلی به خاطر بازی خوبی که داشتند تبریک بگویم. فکر می کنم که آنها اطلاعات کافی را نسبت به تیم ما داشتند و البته ما شناخت کافی از آنها نداشتیم. به همین خاطر بود که در لحظات ابتدایی بازی نتوانستیم خوب بازی کنیم ولی نهایتا روش بازی آنها را یاد گرفتیم و بهتر شدیم.

بازی بعدی تیم پیکان ساعت ۱ و ۴۰ دقیقه بامداد روز جمعه با سن خوان آرژانتین خواهد بود.

به نظر شما پیکان می تواند بازی بعدی خودش را مقابل سن خوان با پیروزی پشت سر بگذارد؟

قرار دادن پاسخ