راز زنده ماندن در درگیری های خیابانی

0

آمادگی بدنی یکی از دو موردی است که می تواند عملکرد شما را در دفاع شخصی ارتقا دهد اما عامل دیگری هست به نام هوشمندی.

هوشمندی است که باعث می شود شما بتوانید به موقع تکنیک ها و آمادگی بدنی تان را به کار بگیرید و خودتان را از مواضع خطر خصوصا در درگیری ها و حملات خیابانی دور کنید. کسانی که آمادگی بدنی خوبی دارند ولی نمی توانند از خودشان به خوبی دفاع کنند به خاطر ضعف در همین مسئله هوشمندی است.

البته برای رسیدن به این هوشمندی که بتوانید تصمیم صحیح را در سریع ترین زمان بگیرید نیاز دارید که این مسئله را در مواقعی نزدیک و شبیه به درگیری های خیابانی تمرین کنید تا به صورت ناگهانی در خیابان غافلگیر نشوید. اغلب مردم متاسفانه از روی مشاهده فیلم هایی در این زمینه می خواهند با این مسئله و هوشمندی آن آشنا شوند و اطلاعاتی را کسب کنند درحالی که این بسیارخطرناک است زیر در فیلم ها اطلاعات به صورت کامل داده نمی شود و گاهی هم اطلاعات رسیده به شما اشتباه است که می تواند اعتماد به نفس کاذب در شما در زمان درگیری های خیابانی ایجاد کند.

هیچ فیلم آموزشی واقعی ای در این مورد وجود ندارد. هیچ گاه هیچ فیلمی نمی تواند برای شما به صورت کامل کمک کننده باشد. فیلم در این زمینه مانند این است که از قول مردم چیزهایی را درمورد درگیری خیابانی شنیده باشید؛ هرقدر که این سخنان مردم قابل اعتماد نیست این فیلم ها هم کامل و قابل اعتماد نیستند.

تنها چیزی که شرورهای خیابانی از آن استفاده می کنند این است که تکنیک های ثابتی را به منظور ضربه زدن به شما و ضعیف کردن شما به کار بگیرند و نهایتا بتوانند با ضربات بی رحمانه شما را از پا دربیاورند. در این زمان شما خودتان را در حالتی خواهید یافت که انگار یک بچه دست و پا چلفتی هستید. عموم مردم بی گناه از این حملات ضربات سختی می بینند و صدمات آنها غیرقابل جبران است. بدتر از اینها این است که این شرورها به جنازه و لاشه زخمی شما نگاه می کنند و با هم می خندند.

در این زمان است که شما اگر به عنوان یک شخص سوم به این صحنه ها نگاه می کنید دلتان به درد می آید و خشم و غضبی شما را فرا می گیرد که شاید نتوانید جلوی آن را بگیرید و دوست دارید در اولین فرصت با نهایت قدرت به این شرورها حمله ور شوید. این تاثیری است که این واقعه بر هوشمندی و عواطف شما گذاشته است. این جریحه دار شدن شماست که شما را وادار می کند به دل تاریکی بروید و احیانا با این افراد خطرناک درگیر شوید.

اما نکته ای که اینجا مطرح است این است که باید به این خشم غلبه کنید و تلاش نکنید که وارد درگیری شوید. در مطلبی دیگر برای شما گفته بودیم که اولین نکته برای نجات از چنگ متخلفین و قاتلان این است که با آنها درگیر نشوید نه اینکه اعتماد به نفس کاذب داشته باشید و به سمت آنها بروید که در این صورت جانتان را در خطر بزرگتری قرار می دهید.

هوش انسان ها عموما منفعلانه عمل می کند درصورتی که در هنگام لزوم می تواند فعال باشد به عنوان مثال زمانی که یک خطر به سمت شما می آید به سرعت این هوش و حس شما به کار می افتد و با به کارگیری مهارت های از پیش تمرین شده درصدد دفع آن حمله و خطر برمی آید. ممکن است در این حالت وضعیت و حرکت بدنی شما از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد چراکه خطر را نزدیک به خودش حس کرده است. وقتی شما در این وضعیت قرار می گیرید کنترل خشم اصلا آسان نیست و برخی می گویند ناممکن است. این قوه از قوای بدن می تواند خیلی خوب باشد چراکه قصد حمایت و دفع خطر را دارد ولی از طرفی می تواند خیلی هم خطرناک باشد چراکه اصلا معلوم نیست کسی که به شما حمله کرده دارای چگونه مهارت هایی است.

راز نجات از درگیری های خیابانی

به همین خاطر است که می گوییم در این زمینه تمرینات زیادی نیاز است تا شما بتوانید در این شرایط، بهترین مسیر و راه را انتخاب کنید. البته شما انتخاب نمی کنید بلکه مغز شما و هوش شماست که به صورت فطری آن را انتخاب می کند و درصدد دفاع برمی آید اما شما پیش از این درگیری ها و قرارگرفتن در این شرایط باید خودتان را ورزیده کرده باشید.

برای این مسئله شما خودتان را در شرایطی فرض کنید که مورد حمله ناگهانی قرار گرفته اید و تلاش کنید واکنشی که نشان می دهید به خوبی و موفق باشد. ممکن است هیچ گاه این اتفاق خطرناک برای شما رخ ندهد ولی اگر آماده نباشید و این اتفاق برای شما بیفتد اولین کسی را که نفرین می کنید خودتان خواهید بود.

اگر بتوانید این تمرینات را به خوبی انجام دهید هرکس که به شما حمله کند با پاسخ هوشمندانه، سریع و انفجاری شما روبرو خواهد شد و آنجاست که کسی که به شما حمله کرده در موضع ضعف قرارخواهد گرفت چرا که عملکردی از شما رخ داده که برایش قابل انتظار نبوده است.

البته یادتان هم باشد که نیازی نیست همیشه آماده به رزم باشید چراکه قرار نیست در هر گوشه و کنار خیابان یک شرور به دنبال آسیب رساندن به شما باشد از طرف دیگر این آمادگی همه جانبه می تواند برای شما سختی هایی را به همراه بیاورد و در واقع از زندگی روزمره خودتان غافل شوید. همین تمرینات به شما کمک می کند تا زمانی که در خطر هستید به این مسائل فکر کنید و واکنش نشان دهید و نیازی نیست که همیشه آماده باشید اما همیشه ذهن ناخودآگاه شما باید آماده باشد.

راز نجات از درگیری های خیابانی

همیشه برای سالم ماندن از یک حمله خیابانی تنها چیزی که نیاز است عمل کردن است نه اینکه به مسائل مختلفی در این زمینه فکر کنید. شما باید بتوانید پیش از رسیدن حمله آن را از خودتان دفع کنید؛ البته این به آن معنی نیست که همیشه زور را به کار بگیرید بلکه فرارکردن از صحنه هم می تواند یک استراتژی برای نجات از خطر باشد؛ شما مسئول درگیری با شرورهای خیابانی و دستگیری آنها نیستید که بخواهید با آنها درگیر شوید بلکه وظیفه شما نجات خودتان از مهلکه است.

قرار دادن پاسخ