جدیدترین رنکینگ والیبال دنیا + اینفوگرافی

0

فدراسیون بین المللی والیبال پس از مسابقات جام ملت های اروپا رنکینگ جدیدش را منتشر کرده است. فرانسه و کانادا با کسب مدال های طلایشان در مسابقات قاره ای توانسته اند خودشان را به میان ده کشور برتر وارد کنند.

این رنکینگ پس از مسابقات قاره ای بوده است و چون مسابقات قهرمانی آسیا و یا افریقا در این دوران برگزار نشده است می توان امیدوار بود تیم ملی کشورمان بعدها بتواند جایگاه خودش را بازپس بگیرد. فرانسه توانست قهرمانی اروپا را کسب کند و کانادا هم برای اولین بار در تاریخش توانست قهرمان مسابقات قاره امریکای شمالی و مرکزی شود.

برزیلی ها هم با قهرمانی ای که در مسابقات قهرمانی امریکای جنوبی کسب کردند توانستند خودشان را به صدر این رده بندی برسانند. ژاپن و مصر هم که قهرمانان آسیا و افریقا هستند در جایگاه های چهاردهم و هفدهم قرار دارند.

پیروزترین کشور اروپایی در این میان نه ایتالیاست که به همراه امریکا توانست به المپیک برود نه صربستان و نه لهستان بلکه اسلوونی است که در نهایت شگفتی توانست مدال نقره مسابقات قهرمانی اروپا را از آن خودش کند و ۱۴ پله در رنکینگ بالا بیاید. البته به خاطر سوابق ضعیفی که این تیم داشته نهایتا رده بیست پنجم را کسب کرده است که همین رتبه یکی از بهترین رتبه های آنان در تاریخ والیبال است.

در امریکای مرکزی هم کشور هندوراس که مسابقات امریکای شمالی و مرکزی را با مقام پنجم به پایان رساند ۳۲ پله صعود کرد و از سوی دیگر هم اروگوئه در امریکای جنوبی توانست با پیشرفت ۸۲ پله به مقام پنجاه و نهم برسد.

در این میان، تیم ایران توانسته است جایگاه هشتم را کسب کند که جایگاه خوبی نسبت به نمایش ضعیف در جام جهانی والیبال ژاپن به حساب می آید. اکنون به تماشای اینفوگرافی رده بندی ۲۵ تیم اول والیبال دنیا می نشینیم:

رده بندی 25 تیم اول جدیدترین رنکینگ والیبال دنیا

رده بندی ۲۵ تیم اول جدیدترین رنکینگ والیبال دنیا

قرار دادن پاسخ