قهرمانی چندباره نووی ساد در بسکتبال سه در سه

0

بسکتبال سه در سه که فینالش در امارات متحده عربی برگزار می شد به پایان رسید و تیم میزبان یعنی نووی ساد الوحده توانست این بار زیر پرچم امارات قهرمان این مسابقات شود. تمامی بازیکنان تیم نووی ساد صرب تبار هستند اما برای امارات بازی می کنند.

در فینال این مسابقات، نووی ساد امارات و کرانج اسلوونی به هم رسیدند. کرانج که قهرمان تور پراگ امسال بود مقاومت خوبی را مقابل تیم پرسابقه نووی ساد داشت اما نهایتا این تجربه خوب نووی سادی ها بود که توانست ۱۷-۱۴ نتیجه را به نفعشان تمام کند تا جایزه این مسابقات در امارات بماند. این برد سومین بردی است که نووی ساد مقابل کرانج در فینال تور بسکتبال سه در سه به دست می آورد.

دوشان بولوت با کسب ۴۲ امتیاز در تمامی بازی های فینال توانست بهترین بازیکن این دوره از رقابت ها شود. بولوت در بازی نهایی هم توانست ۸ امتیاز از ۱۷ امتیاز تیمش را کسب کند.

تور بسکتبال سه در سه امسال از اول آگوست از فیلیپین آغاز شد و نهایتا دو هفته پیش در ریوی برزیل به پایان رسید و فینال مسابقات هم در امارات متحده عربی برگزار گردید.

نووی ساد با این قهرمانی توانست جایزه ۳۰ هزار دلاری مقام اول را کسب کند. پس از آنها ۲۰ هزار دلار به جیب کرانج اسلوونی رفت و نیویورک هارلم هم که سوم شده بود توانست ۱۶ هزار دلار کسب کند. تربولیه هم به مقام چهارم رسید و ۱۲ هزار دلار به دست آورد. لوبلیانا که برخلاف انتظارات تیم پنجم این مسابقات شده بود ۱۰ هزار دلار و نورث مانیل با مقام ششم توانست ۸ هزار دلار کسب کند.

نهایتا رده بندی فینال بسکتبال سه در سه ۲۰۱۵ به این شکل شد:

 1. نووی ساد الوحده امارات
 2. کرانج اسلوونی
 3. نیویورک هارلم امریکا
 4. تربولیه اسلوونی
 5. لوبلیانا اسلوونی
 6. نورث مانیل فیلیپین
 7. ریو برزیل
 8. دنور امریکا
 9. دوحه قطر
 10. کولوبرگ لهستان
 11. ویلنیوس لیتوانی
 12. سانتوس برزیل

 

به نظر شما آیا ایران هم می تواند روزی به این تورهای بسکتبال سه درسه اضافه شود؟

قرار دادن پاسخ