ابوظبی آماده مسابقات فینال بسکتبال سه در سه

0

بسکتبال سه در سه پس از دوره ای طولانی که در تورهای کشورهای مختلف انجام شد به مقصد خودش یعنی ابوظبی رسیده است. ابوظبی اکنون میزبان ۱۲ تیم فینالیست است. سواحل کشورهای حاشیه خلیج فارس یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری مسابقات بسکتبال سه در سه است.

امسال چهارمین سالی است که فیبا تصمیم گرفته تا بسکتبال سه در سه را ایجاد نماید. از ساعاتی دیگر مسابقات روز اول و گروهی این رقابت ها برگزار خواهد شد.

پیش از شروع فینال، شش تور در دنیا برگزار شده بود که مانیل فیلیپین، پراگ جمهوری چک، پکن چین، لوزان، مکزیک و ریوی برزیل از میزبان های این تورها به حساب می آیند. فینال این رقابت ها برای اولین بار است که در کنار برج های ملی و سواحل امارات برگزار می شود.

۱۲ تیم از ۸ کشور مختلف توانسته اند در تورهای مختلف جواز حضور در فینال را کسب کنند. در میان تیم ها دو تیم قهرمان دوره های پیش هم حضور دارند. لوبلیانا که در سال ۲۰۱۳ قهرمان شده بود و نووی ساد الوحده که سال گذشته قهرمان شده بود البته زیر پرچم صربستان نه امارات.

تیم هایی که به فینال راه یافته اند به این شرح هستند:

 1. نووی ساد الوحده امارات
 2. ریو برزیل
 3. ویلنیوس از لیتوانی
 4. لوبلیانا از اسلوونی
 5. سانتوس از برزیل
 6. دنور از امریکا
 7. تربولیه از اسلوونی
 8. کولوبرگ از لهستان
 9. نیویورک هارلم از امریکا
 10. دوحه از قطر
 11. کرانج از اسلوونی
 12. نورث مانیل از فیلیپین

همان طور که می بینید جمهوری چک و چین با اینکه میزبان تورهای بسکتبال سه در سه بوده اند ولی نتوانسته اند نماینده ای را در این فینال داشته باشند درعوض دست اسلوونی و برزیل به خوبی در این رقابت ها پر است.

مزیتی که گروه بندی مسابقات امسال دارد این اسات که سه تیم اسلوونی در گروه های مختلف هستند به همین خاطر می شود انتظار داشت که حداقل یک تیم اسلوونیایی را در مرحله حذفی شاهد باشیم.

نووی سادی ها از هم اکنون برای لوبلیانا خط و نشان کشیده اند. نووی ساد امسال در دو تور قهرمان شده است و آمده تا انتقام شکست فینال سال ۲۰۱۳ را از لوبلیانا بگیرد.

برای جذب بیشتر هواداران به این مسابقات، مجمع ورزشی امارات متحده تصمیم گرفته تا بلیت های بخت آزمایی هم در حاشیه این مراسم به فروش برساند و شرط بندی ای را در کنار این ورزش تعبیه کرده اند. در کنار این همه، هواداران می توانند از امکاناتی که مجمع ورزشی امارات برایشان مقرر کرده استفاده کنند و بسکتبال سه در سه را بیاموزند و تمرین کنند.

 

به نظر شما کدام تیم قهرمان فینال امسال خواهد شد؟ آیا شانسی برای نمایندگان اسلوونی در قهرمانی قائل هستید؟

قرار دادن پاسخ