لعنت طرفداران منچسترسیتی به تعطیلات

0

لیگ های اروپایی به مدت کوتاهی برای مسابقات ملی و یورو ۲۰۱۶ تعطیل شدند. در این میان بازیکنان زیادی در بازی های ملی صدمه دیدند اما منچسترسیتی یکی از بزرگترین سهم ها را در این دوره زمانی کوتاه داشت. این تیم داوید سیلوا و آگوئرو را در این تعطیلات به خاطر مصدومیت از دست داد.

آرسن ونگر پس از نتیجه ۳-۰ که مقابل منچستریونایتد کسب کرده بود به رسانه ها گفت:

برنامه من در این تعطیلات این است که دعا کنم تا بازیکنانم از بازی های ملی شان بدون مصدومیت بازگردند چرا که ما گروه کوچکی هستیم.

هرسرمربی ای دوست دارد وقتی بازیکنش را به تیم ملی کشورش می سپارد به صورت سالم او را تحویل بگیرد نه آنکه در این بازی ها دچار مصدومیت شود چراکه هزینه اصلی این بازیکنان برعهده تیم های باشگاهی شان است و مصدومیت یک نفر می تواند نتایج آن تیم را تغییر دهد.

اکنون ونگر در یکی از بهترین روزهای خودش است چون بازیکنی از آرسنال در این دوران مصدوم نشده است.

معمولا مربیان تیم ها هرکاری می کنند که به موفقیت برسند و گاه در میانه فصل راهبردهایشان را هم تغییر می دهند اما زمانی که یک بازیکن را به تیم ملی کشورش می سپارند دیگر هیچ کاری جز دعا کردن و امیدوار بودن که این بازیکن بتواند سالم به باشگاه برگردد کاری نمی توانند بکنند.

اکنون بدترین سرمربی که در این تعطیلات زیان دیده است کسی نیست جز مانوئل پلگرینی. او در این دوره کوتاه اول از همه سرخیو آگوئرو را در بازی مقابل اکوادور از دست داده است. به نظر می رسد که از ناحیه عضله ران دچار پارگی شده باشد.بسیاری می گویند که حداقل یک ماه آگوئرو در ریکاوری خواهد بود.

پس از آن داوید سیلوا در تیم ملی اپانسا در بازی مقابل لوکزامبورگ مصدوم شد و از ناحیه زانو دچار ضربه شد که احتمالا این بازیکن هم به مدت سه هفته از میادین دور خواهد ماند.

مانوئل پلگرینی پیش از تعطیلات به رسانه ها گفته بود:

این همه تعطیلات که در هفته های اخیر داشته ایم اصلا عادی نیست. ما مقابل ساندرلند ۱۱ بازیکن مصدوم داشتیم. به طور میانگین همیشه ۷ بازیکن مصدوم داریم و امیدوارم که بسیاری از بازیکنان ما در این تعطیلات مصدوم نشوند.

ظاهرا امیدهای پلگرینی نتیجه نداده است و این دو مصدومیت خبرهای بدی برای سیتی خواهد بود خصوصا که آنها در هفته های اخیر صدر جدول لیگ برتر را به دست گرفته اند. اولین بازی آنها پس از تعطیلات با بورنموث خواهد بود و سپس در لیگ قهرمانان باید میزبان سویا باشند و پس از آن برای دربی منچستر در ۲۵ اکتبر به اولدترافورد بروند که بازی های سنگینی است که این مصدومیت ها می تواند به راحتی منچسترسیتی را در تمامی این بازی ها دچار بحران کند.

درست است که شاید بتوان کوین دی بروین ۵۴ میلیونی و بونی ۲۸ میلیونی را جایگزین سیلوا و آگوئرو کرد اما اصلا معلوم نیست که روحیه بازیکنان منچسترسیتی هم آیا پس از مصدومیت ها به همان خوبی پیش از تعطیلات خواهد بود؟

 

شما چه فکر می کنید؟ آیا پلگرینی می تواند بحران نبود این دو بازیکن حیاتی را کنترل کند؟

قرار دادن پاسخ