رنکینگ جدید کشتی بانوان – پایان سلطه ژاپن ؟

1

رنکینگ کشتی بانوان جهان از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد و طی آن ژاپنی ها تنها سه وزن از اوزان بانوان را در اختیار داشتند. امریکایی ها پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده بودند و اوکراین و مغولستان هم توانسته بودند در میان برترین ها مطرح شوند. اکنون به کشتی گیران مختلف و برترین های دنیا می پردازیم؛ با سوت همراه باشید.

وزن ۴۸ کیلوگرم

در این وزن تغییر زیادی را شاهد نبودیم اما جسیکا بلاژیسکا از هلند یکی از اعجوبه های این وزن بود. بلاژیسکا در ابتدای جام جهانی لاس وگاس بازی خودش را به ماریا استدنیک آذربایجانی که رنکینگ دوم جهانی را داراست بازی اش را واگذار کرد اما به خاطر فینالیست شدن استدنیک توانست در شانس مجدد خودش را به مدال برنز برساند به همین خاطر جسیکا که هیچ جایگاهی را در میان برترین های این وزن نداشت به راحتی توانست تا مقام چهارم بالا بیاید. استدنیک و توساکا در این وزن هنوز در صدر هستند.

 1. اری توساکا از ژاپن
 2. ماریا استدنیک از آذربایجان
 3. جنویو موریسون از کانادا
 4. جسیکا بلاژیسکا از هلند
 5. والنتینا اسلاموفا از روسیه

وزن ۵۳ کیلوگرم

در این وزن هنوز رقابت سنگینی میان سوری یوشیدا و سوفیا متسون وجود دارد.  متسون در جام جهانی لاس وگاس به راحتی به فینال رسید اما بازهم مغلوب سوری یوشیدا قهرمان سیزده باره جام های جهانی کشتی شد و بازهم نقره گرفت.

در این وزن، «اودونایو آدکورویه» از نیجریه که هیچ جایگاهی را در رنکینگ نداشت به دلیل نمایش خوبی که در جام جهانی داشت و برنز را از آن خودش کرد توانست به راحتی به جایگاه سوم رنکینگ برسد. آدکورویه توانسته بود در نیمه نهایی در مدت ۲۳ ثانیه حریف چینی خودش را شکست دهد و او را به مقام پنجم بفرستد.

 1. سوری یوشیدا از ژاپن
 2. سوفیا متسون از سوئد
 3. اودونایو آدکورویه از نیجریه
 4. جونگ میونگ سوک از کره شمالی
 5. ژونگ ژوئه چون از چین

وزن ۵۵ کیلوگرم

در این وزن هلن مارولیس جوان همچنان از کشور امریکا در صدر رنکینگ است. تنها تفاوت بزرگی که این بار در این وزن وجود دارد سقوط محسوس ناتالیا شیشین از آذربایجان است که از مقام دوم به یازدهم تنزل یافته است.

 1. هلن مارولیس از امریکا
 2. ایرینا اولوگونوا از روسیه
 3. اولینا نیکولوفا از بلغارستان
 4. تاتینا کیت از اوکراین
 5. کاتسیارینا هانچار از بلاروس

وزن ۵۸ کیلوگرم

کائوری ایچو از ژاپن در جام جهانی لاس وگاس بدون دادن حتی یک امتیاز توانست قهرمان شود و انتظار هم می رفت که جایگاه او در رنکینگ این بار هیچ تغییری نکند. او توانسته بود مجموعا حریفانش را با نتیجه ۵۰-۰ شکست دهد که رکورد خوبی در جام جهانی محسوب می شود.

 1. کائوری ایچو از ژاپن
 2. پترا اولی از فنلاند
 3. الیف یسیلیرماک از ترکیه
 4. یولیا راتکویچ از آذربایجان
 5. یوهانا متسون از سوئد

وزن ۶۰ کیلوگرم

یکی از مهم ترین تغییراتی که این بار در رنکینگ کل ایجاد شده بود در این وزن رخ داد جایی که اوکسانا هرهل کشتی گیر اوکراینی توانست اولین قهرمانی خودش را در این وزن مقابل حریف مغولی کسب کند و برای اولین بار به مقام اول رنکینگ دست پیدا کند.

 1. اوکسانا هرهل از اوکراین
 2. سوخی سرنشیمد از مغولستان
 3. زاهان مانولوفا از بلغارستان
 4. لی جینز از امریکا
 5. ایرینا نتربا از آذربایجان

وزن ۶۳ کیلوگرم

در این وزن، «سورونزونبولد باتستسگ» کشتی گیر مغولی توانست برای دومین قهرمانی جهان را در جام جهانی لاس وگاس کسب کند و از مقام هشتم به اول در این وزن برسد.

 1. سورونزونبولد باتستسگ از مغولستان
 2. ریساکو کاوای از ژاپن
 3. یولیا کاچ از اوکراین
 4. طیبه یوسین از بلغارستان
 5. آناستاسیا گریگوریوا از لتونی

وزن ۶۹ کیلوگرم

در این وزن ناتالیا ووربیوا از روسیه همچنان در صدر این وزن قرار دارد. در واقع می شود گفت بزرگان کشتی دنیا همچنان صدر رنکینگ هایشان را حفظ کرده اند. ووربیوا در سوابقش مدال طلای المپیک لندن را دارد.

 1. ناتالیا ووربیوا از روسیه
 2. ژو فنگ از چین
 3. آلین فوکن از آلمان
 4. سارا دوشو از ژاپن
 5. اوشیربات ناسانبورما از مغولستان

وزن ۷۵ کیلوگرم

در این وزن هم، ادلین گری که اخیرا به صدر رنکینگ آمده بود توانسته جایگاه خودش را حفظ کند. او توانسته بود در جام جهانی لاس وگاس سومین مدال طلای خودش را کسب کند.

 1. ادلین گری از امریکا
 2. ژو کیان از چین
 3. واسیلیا مارزالیوک از بلاروس
 4. اپ مائه از استونی
 5. آلین فریرا از برزیل

 

به نظر شما دوران سلطه ژاپن بر کشتی بانوان به اتمام رسیده است؟ خصوصا که بسیاری از قهرمانان ژاپن هم پا به سن گذاشته اند…

۱ دیدگاه

 1. قطعا به پایان خواهد رسید و روسیه و آمریکا جایگزین ژاپن خواهند شد.به فینال یوشیدا-ماتسون توجه کنید که با حداقل اختلاف برنده شد و توان گذشته را ندارد

قرار دادن پاسخ