تعویق انتخابات فیفا به خاطر پلاتینی ؟!

0

میشل پلاتینی رئیس یوفا چندی پیش نسبت به رای فیفا درمورد محرومیتش تا ۹۰ روز از فعالیت در یوفا اعتراض کرد.

پلاتینی امیدوار است که بتواند جای سپ بلاتر را در فیفا بگیرد اما او به همراه بلاتر روز پنج شنبه به مدت ۹۰ روز از همراهی ارگان هایشان محروم شدند. این تصمیم را کمیته اخلاق فیفا گرفته است.

هم پلاتینی و هم بلاتر حضورشان در مسائل فساد مالی را تکذیب کرده اند اما هنوز مسئولین اف بی آی امریکا و مسئولین قضایی سوئیس به دنبال اسنادی درمورد محکوم کردن بلاتر و پلاتینی هستند.

رئیس کنفدراسیون امریکای جنوبی در اعتراض نسبت به این رای درمورد پلاتینی، این رای را نامناسب و در بدترین زمان ممکن دانست. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال فرانسه هم از پلاتینی دفاع کرده است.

اکنون پرونده پلاتینی با این اعتراض به شورای حل اختلاف ورزشی سپرده می شود. این شورا در این اوضاع موظف است به اختلافات افراد و سازمان های ورزشی بپردازد.

فدراسیون فوتبال فرانسه انتظار دارد تا این پرونده طی هشت روز آینده حل و فصل شود.

آیا انتخابات به تعویق می افتد؟

کمیته اخلاق فیفا اعلام کرده است که سندی دارد که در سال ۲۰۱۱، ۲.۰۶ میلیون دلار از حساب فیفا به حساب پلاتینی واریز شده است. اکنون وضعیت پلاتینی بسیار عجیب است؛ از سویی متهم است و از سویی به عنوان شاهد در پرونده های مقامات قضایی سوئیس حاضر است.

۲۶ فوریه آتی زمان انتخابات فیفا اعلام شده است و کاندیدها نهایتا تا ۲۶ ماه اکتبر مهلت دارند تا برنامه هایشان را ارائه کنند و رسما کاندیداتوری خودشان را به ثبت برسانند.

مسئله محرومیت پلاتینی و بلاتر بیش از آنکه برای بلاتر آسیب زا باشد برای پلاتینی آسیب خواهدداشت چراکه وی در این صورت نمی تواند به انتخابات فیفا برسد و کاندیداتوری اش را اعلام کند.

فیفا روز جمعه اعلام کرد که ۲۰ اکتبر جلسه ای فوری را برگزار می کند. این جلسه تحت فشار مسئولین یوفا و فدراسیون فوتبال انگلیس به منظور حمایت از پلاتینی و احتمالا تعویق انتخابات برگزار می شود.

 

به نظر شما نتیجه جلسه ۲۰ اکتبر فیفا چه خواهد شد؟ آیا به خاطر رسیدن پلاتینی به انتخابات ممکن است این رخداد مهم را به تعویق بیندازند؟

قرار دادن پاسخ