منتظر مسابقه امیرخان و پاکیائو باشیم؟

0

امیرخان بوکسور مشهور انگلیسی اعلام کرد که از هر وقت دیگری برای مسابقه با مانی پاکیائو نزدیک تر است. مانی پاکیائو اعلام کرده بود که پس از ریکاوری از مصدومیتی که برای کتفش پیش آمده بود برای انجام آخرین مسابقه خودش به رینگ خواهد آمد و سپس برای انجام فعالیت های سیاسی در کشورش که هم اکنون هم در جریان است به فیلیپین خواهد رفت.

پاکیائو پیش از این با مسابقه ای که با فلوید می ودر در تابستان امسال داشت مشهور شد. می ودر در یک بازی سنگین و نفس گیر که به بازی بوکس قرن هم مشهور شد و از سوت با شما گزارش زنده آن مسابقه را هم داشتیم توانست پیروز میدان شود و پول هنگفتی را به جیب بزند.

اما از این مسئله بگذریم و به بازی امیرخان و پاکیائو بپردازیم.

دلیلی که امیرخان را به مسابقه با پاکیائو نزدیک کرده است این است که مهم ترین کاندید مسابقه با پاکیائو یعنی «لوکاس ماتیسی» در مسابقه ای که هفته اخیر داشته است مصدوم شده. حریف اوکراینی او یعنی «ویکتور پوستول» او را در راند دهم مصدوم کرده است و به احتمال زیاد این بوکسور نمی تواند به مسابقه ای که پاکیائو در نظر داشته برسد.

پوستول اوکراینی تبار در آن رقابت با بردی که مقابل ماتیسی به دست آورد قهرمان بوکس WBC در بخش سبک وزن شد و ممکن است با مانی پاکیائو مسابقه بدهد.

امیرخان همیشه دوست داشته است که با بوکسورهای بزرگ دنیا مانند می ودر مسابقه دهد ولی همیشه می ودر از این مسابقه فرار می کرده است. از سوی دیگر اکنون امیرخان در دو سال و نیم گذشته تنها سه مسابقه را شرکت کرده است و می شود گفت بدنش نیاز به مسابقه های بیشتری دارد.

فلوید می ودر پیش از اینکه دوران حرفه ای بوکس را کنار بگذارد در مسابقه ای ساده با آندره برتو توانست این بوکسور را شکست دهد و رکورد راکی مارسیانو را بشکند و بزرگترین بوکسور تاریخ شود. امیرخان خیلی دوست داشت که با این فرد مسابقه بدهد و البته برنامه هایی هم برای کشاندن می ودر به بوکس داشت که یکی از آنها همین مبارزه با مانی پاکیائو است.

یکی دیگر از رقبایی که احتمالا امیرخان با او مبارزه کند هموطن او یعنی «کل بروک» خواهد بود. تیموتی بردلی هم یکی دیگر از گزینه هایی است که برای مبارزه بعدی امیرخان از وی نام برده می شود.

 

به نظر شما بالاخره امیرخان می تواند با مانی پاکیائو مبارزه کند و نقشه ای که برای کشاندن می ودر به رینگ دارد را عملی کند؟

قرار دادن پاسخ