هیچ وقت یک کی روش را تهدید نکنید !

0

چندی پیش بود که وزیر امورخارجه ایران در مقابل زیاده خواهی های امریکا در مذاکرات هسته ای گفت «هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید!»

این بار این سخن را باید درمورد کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران به کار ببریم. اکنون به سه نشانه برای این جمله می پردازیم:

رجزخوانی های سرمربی کره جنوبی

سرمربی کره جنوبی در زمانی که ما و کره دو بازی مهم را در گروهمان برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ داشتیم شروع به رجزخوانی و توهین به ایرانیان کرد. در همین کنفرانس خبری بود که کی روش در نهایت آرامش به این سرمربی گفت که جوابتان را در زمین می دهیم. هیچ کس انتظار نداشت که ایران بتواند کره را به راحتی ببرد و یکی از آسوده ترین صعودهای تاریخ را به جام جهانی داشته باشد اما زمانی که اولین گل ایران زده شد این کی روش بود که با غیرت ایرانی به سمت سرمربی کره رفت و نشان داد که قلب این سرمربی هم برای ایران می تپد.

صحنه نمایش غیرت کی روش مقابل سرمربی کره جنوبی

صحنه نمایش غیرت کی روش مقابل سرمربی کره جنوبی

رجزخوانی گری وایت سرمربی گوام

سرمربی تیم گوام هم در همین بازی اخیر این تیم با ایران در استادیوم آزادی گفته بود که نتیجه ۱۶-۰ مال سالها پیش است و ما اکنون صدر جدول هستیم و شما (ایرانی ها) باید به فکر خودتان باشید. بازهم کی روش در نهایت آرامش به زمین رفت و با یکی از روان ترین سیستم های ممکن توانست این تیم را خلع سلاح کند و ۶-۰ پیروز میدان باشد تا گری وایت در پایان بازی اعتراف کند که این نتیجه نشانه این است که ایران تیم برتر آسیاست.

رجزهای سرمربی هند

سرمربی هند نه به اندازه دو مورد قبلی ولی اعلام کرده بود که ما از ایران نمی ترسیم و آماده ایم تا این تیم را ببریم. تمامی تیم های آسیا خصوصا در این سطح و اندازه فکر می کنند با دو برد از دو تیم دیگر می توانند به راحتی قهرمان آسیا باشند درحالی که این بار هم دیدیم روی سه حرکت فوق العاده ایران به سه گل رسید و این بار هم به هندی ها نشان داد راه زیادی برای رسیدن به آن تیم ۵۰ سال پیششان دارند.

 

به نظر شما چطور می شود که سرمربیان خارجی که به ایران می آیند، غیرت ایرانی پیدا می کنند؟

قرار دادن پاسخ