ناداوری در سرزمین ناداوران علیه سوریان

0

حمید سوریان قهرمان کشتی فرنگی کشورمان که در مسابقات جام جهانی لاس وگاس تمام امید مردم ایران و کادر فنی تیم ملی به این بازیکن بسته شده بود بازی های خودش را به راحتی با نتایج فنی ۸-۰ می برد و همین طور پیش می رفت تا اینکه به حریف دیرینه خودش ؟بایراموف برخورد کرد و نهایتا به خاطر ضربه سری که ابتدا به این حریفش زد یک اخطار گرفت و دو امتیاز هم به حریفش داده شد.

از روی لب خوانی ای که انجام شد متوجه شدیم که سوریان این کار را کرده است ولی عمدی نبوده و خودش می گفت که نمی خواسته این اتفاق پیش بیاید چرا که کشتی گیران کشورمان همگی اخلاق مدار هستند. نهایتا کار ادامه پیدا کرد تا اینکه در زمانی که سوریان به حریف حمله برد دوباره سرش به گردن بایراموف برخورد کرد و این کاملا در تصاویر مشهود بود که عمدی نبوده است.

داور وسط یک اخطار دیگر و دو امتیاز برای حریف تقاضا کرد اما رئیس تشک راضی نشد و دستور دیسکالیفه شدن سوریان را صادر کرد. دیسکالیفه در ورزش کشتی به این معنی است که یک ورزشکار کار غیرورزشی انجام بدهد و درصدد ضربه زدن عمدی به حریف باشد.

کادر فنی تیم ملی هم اعتراض خودش را با پرتاب کلینچ اعلام کردند ولی رئیس تشک نپذیرفت. حمید سوریان هم با زبان انگلیسی دلیل این مسئله را از رئیس تشک و داوران تقاضا کرد که داور هم توضیح داد که این رفتار غیرورزشی بوده و نهایتا سوریان نتوانست رئیس تشک را راضی کند و به خاطر اینکه دچار محرومیت نشود و بتواند بازی های خودش را ادامه دهد و سهمیه المپیک را از دست ندهد با داور دست داد و بایراموف ۵-۰ پیروز این رقابت شد.

پس از این مرحله، باتوجه به اینکه بایراموف به فینال رسید، حمید سوریان در شانس مجدد روبروی «یون وون چول» از کره شمالی قرار گرفت. ناداوری مقابل بایراموف به شدت روحیه حمید سوریان را به هم ریخته بود و نهایتا در دقیقه آخر این کشتی گیر کره شمالی توانست نتیجه را ۶-۵ کند و سوریان را ببرد تا سهمیه المپیک هم به سوریان نرسد.

پیش از این، قربانی بزرگ کشتی کشورمان یعنی سعید عبدولی هم در این رقابت ها دچار همین مسئله شد و در دیدار نیمه نهایی شکست خورد ولی توانست با اینکه مدال نگرفت به سهمیه المپیک دست یابد.

باز جای شکرش باقیست که یوسف قادریان جوان توانست در رده بندی حریف قزاق خودش را ۲-۰ شکست دهد و یک برنز دیگر برای ایران کسب کند.

تا الان ۱ نقره و ۱ برنز حاصل کشتی گیران ایران در بخش فرنگی بوده و امشب هم ان شاالله شاهد هنرهای کشتی گیر چغرمان یعنی حبیب الله اخلاقی خواهیم بود…

 

به نظر شما چرا داوران به این شکل علیه کشتی گیران ایران ناداوری می کنند؟ 

قرار دادن پاسخ