روز اول جام جهانی کشتی لاس وگاس – نقره قاسم رضایی

0

جام جهانی کشتی لاس وگاس از دیشب به وقت تهران آغاز شده است. این مسابقات تا نیمه نهایی اش نزدیک به ۷ ساعت به طول انجامید و کسانی که تا بامداد امروز پای گیرنده هایشان بودند، بازهم به خاطر باخت سعید عبدولی به داوری ناراحت شدند و از پیروزی قاسم رضایی در نیمه نهایی و رفتنش به فینال خوشحال.

اما نهایتا قاسم رضایی هم در فینال به حریف ارمنی خودش بازی را واگذار کرد و ایران نتوانست در روز اول این دیدارها مدال طلا را کسب کند.

در این روز، ایران سه نماینده به روی تشک فرستاد. در این میان، زیدوند جوان از ایران به خاطر تجربه کمی که داشت در همان بازی اول مغلوب حریفش شد و به دلیل اینکه حریفش نتوانست به فینال برسد او هم نتوانست در شانس مجدد برای کسب مدال برنز تلاش کند.

اما یکی از هیجان انگیزترین بازی های دیشب، بازی های عبدولی و رضایی بود. عبدولی دو بازی اولش را به راحتی و با نتایج ۸-۰ پشت سرگذاشت اما در بازی نیمه نهایی به مادسن از دانمارک برخورد کرد. مادسن به خاطر مزیت قدی که از عبدولی داشت به خوبی توانست بازی را اداره کند تا اینکه اخطاری به عبدولی داده شد و وی در خاک نشست.

داوران معتقد بودند که عبدولی در خاک به خوبی ننشسته و اخطار دوم را به همراه ۲ امتیاز به حریف دادند و دوباره عبدولی در خاک نشست گرچه مادسن دیگر نتوانست امتیازی کسب کند. سپس به خاطر تلاش هایی که عبدولی کرد، این مادسن بود که در خاک عبدولی نشست و عبدولی با یک حرکت ۲ امتیاز گرفت ولی به خاطر اخطاری که داشت این کشتی گیر دانمارک بود که به فینال رسید. مربی دانمارکی هم به شدت از رسیدن ورزشکارش به فینال خوشحال بود.

این مرحله برای عبدولی سپری شد تا اینکه این ورزشکار ایرانی ما در دیدار رده بندی به آندرو بیسک از امریکا برخورد کرد و در آن بازی که بسیار نزدیک هم بود ۲-۱ بازی را واگذار کرد تا نتواند یک برنز هم برای خودش کسب کند.

اما قاسم رضایی که پیشانی اش در مبارزه با حریف ترک خودش صدمه دیده بود با غیرت کشتی هایش را یکی پس از دیگری به سلامت گذر کرد و به فینال رسید. در فینال اما به آرتور الکسانیان از ارمنستان که دارنده رنکینگ اول جهانی هم هست برخورد کرد و بازی اش را ۳-۰ واگذار کرد تا حداقل ایران در روز اول به یک مدال نقره دست یابد.

تا به اینجای کار نتایجی که رقم خورده به سود ایران بوده چراکه یک طلا برای آلمان، یک طلا برای روسیه و یک طلا برای ارمنستان به دست آمده و تیم ایران هنوز امید قهرمانی در این رقابت ها را دارد.

با اینکه قاسم رضایی و سعید عبدولی دو کشتی گیر ایران در روز اول امیدهای کشورمان در کسب مدال بودند اما امشب شاهد دلاوری های حمید سوریان و دیگر کشتی گیرانمان خواهیم بود.

به نظر شما امشب چند مدال برای ایران کسب خواهد شد؟

قرار دادن پاسخ