قهرمانی مقتدرانه چین در جام جهانی والیبال بانوان

1

در این ۱۱ روز که جام جهانی والیبال بانوان در جریان بود تمامی روزهای این رخداد مهم والیبال دنیا را با شما بودیم و اکنون پس از فراز و نشیب ها و هیجان های عجیب و غریب در این رقابت ها که هرلحظه امکان داشت قهرمان عوض شود، این تیم ملی چین بود که با پیروزی برابر تیم ژاپن میزبان توانست به راحتی و با اختلاف ۴ امتیاز از صربستان قهرمانی این دوره از مسابقات را برای چهارمین بار کسب کند.

روسیه که در روزهای آخر صدرنشینی خودش را از دست داد اکنون در مقام چهارم قرار دارد و حسرت رفتن به سکو برای این تیم هم در لیگ جهانی مردان و هم در این جام جهانی برایشان باقی مانده است. صربستان که به خوبی روزهای آخر این بازی ها را پشت سر می گذاشت توانست دوم شود و امریکا هم مدال برنز این دوره را از آن خودش کرد.

در مسابقه ای که احتمالا اگر چین هم می باخت قهرمان می شد، بازهم این «تینگ ژو» بود که برای تیم ملی چین بیشترین امتیاز را کسب کرد. ژو با کسب ۲۷ پوئن توانست امتیازآورترین بازیکن میدان شود.

چینی ها هرآنچه که می خواستند در بازی مقابل ژاپن انجام دادند گرچه ژاپنی ها هم مثل همیشه سرویس های کشنده ای را به سمت حریفان رها می کردند اما نهایتا این شاگردان لانگ پینگ بودند که توانستند با پیروزی در خانه حریف، در همین ژاپن هم جشن پیروزی را برگزار کنند و حسرت سکو را هم بر دل میزبان بگذارند.

نکته بعدی اینکه در این مسابقات، تینگ ژو ارزشمندترین بازیکن این دوره از مسابقات هم انتخاب شد. پیش از این در سال ۱۹۸۵ لانگ پینگ که هم اکنون سرمربیگری چینی ها را برعهده دارد ارزشمندترین بازیکن جام جهانی والیبال بانوان شده بود.

بهترین مدافع روی تور در این رقابت ها، ناتالیا اوبموچائفا» از روسیه انتخاب شد. بهترین پاوسدر این رقابت ها هم «نیورکا مارته» از جمهوری دومینیکن و بهترین لیبرو هم از جمهوری دومینیکن «برندا کاسیو» انتخاب گردید.

از دو روز آینده جام جهانی والیبال مردان در همین ژاپن برگزار خواهد شد و آنجا کارزاری برای تیم ملی ایران خواهد بود برای گرفتن سهمیه المپیک. شاگردان کواچ از جهت روحیه می شود گفت در وضعیت خوبی به سر می برند و به این رقابت ها خواهند رفت تا نمایش نسبتا ضعیف خودشان را در لیگ جهانی جبران کنند و نشان دهند که والیبال ایران هنوز زنده است.

۱ دیدگاه

قرار دادن پاسخ