پس لرزه های فساد فیفا : از توهین به بلاتر تا تعیین روز انتخابات + تماشا

0

امروز چند خبر مختلف و مهم درمورد انتخابات فیفا و وضعیت سپ بلاتر داریم:

توهین به سپ بلاتر با پرتاب پول

یک کمدین به نام لی نلسون در کنفرانس خبری ای که سپ بلاتر داشت بر سر او پول های را پرتاب کرد.

این کمدین پیش از این به شوخی اعلام کرده بود که با این اوضاع و احوالی که در فیفا وجود دارد پس جام جهانی ۲۰۲۶ به دولت دیکتاتور کره شمالی خواهد رسید.

سپ بلاتر به دلیل تحت نظر بودن از سوی مامورین اف بی آی نتوانست برای حضور در فینال جام جهانی فوتبال بانوان به کشور کانادا سفر کند.

اکنون شاهد لحظه پرتاب کردن دسته پول توسط این کمدین خواهیم بود:

لینک دانلود ویدئو

کاندیداتوری میشل پلاتینی

میشل پلاتینی ۶۰ ساله که هم اکنون ریاست یوفا را به عهده داشت تصمیمش را گرفته تا بالاخره پس از سالیان زیاد بتواند سکان هدایت فوتبال جهان را به دست بگیرد. پلاتینی گفته که اروپا، امریکای جنوبی، کونکاکاف و آسیا از وی حمایت خواهند کرد تا جانشین سپ بلاتر شود.

انتخابات فیفا نیز در روز ۲۶ فوریه سال آینده در شهر زوریخ برگزار خواهدشد.

پلاتینی شب گذشته در شهر زوریخ با رئیس کنفدراسیون آسیا آقای شیخ سلمان بن ابراهیم الخلیفه و همچنین عضو کویتی شورای مرکزی فیفا یعنی آقای شیخ احمد الصباح دیدار کرده است. این دو مرد نقش بسیارحیاتی ای برای کسب موفقیت پلاتینی در انتخابات خواهند داشت. الصباح در سال های اخیر به عنوان یکی از قدرت شکنان این سازمان مشهور شده است و به همراه شیخ سلمان می تواند تایید ۴۶ کشور را برای پلاتینی بگیرد.

البته پلاتینی پیش از این هم با کویتی ها همکاری کرده بود. در زمانی که به تازگی از فوتبال کناره گیری کرده بود در سال ۱۹۸۸ به دعوت امیر کویت در تیم ملی این کشور در دیداری نمایشی مقابل شوروی سابق، ۲۱ دقیقه به میدان رفت.

اگر پلاتینی صندلی یوفا را ترک کند و رئیس فیفا شود، وولفگانگ نیرزباخ آلمانی یکی از اصلی ترین گزینه ها برای رهبری یوفا خواهد بود.

به نظر شما آیا پلاتینی می تواند رضایت کشورهای آسیایی و کشورهای دیگر را جلب کند؟ به نظر شما آیا لوئیس فیگو و شاهزاده بن علی دوباره برای رقابت حاضر می شوند؟

قرار دادن پاسخ