حضور فرناز پناهی زاده در اتحادیه جهانی کشتی

6

بالاخره پس از سال ها خون دل خوردن توانستیم کسی را در اتحادیه جهانی کشتی یا همان فدراسیون بین المللی کشتی داشته باشیم.

نناد لالوویچ رئیس فدراسیون بین المللی کشتی اعلام کرد که فرناز پناهی زاده بانوی ایران به کمیسیون کشتی بانوان این سازمان بین المللی اضافه شده است.

بانو پناهی زاده در بخش بین الملل فدراسیون کشتی ایران در تهران فعالیت می کرد و اکنون برای اولین بار در تاریخ است که یک بانوی ایرانی به عضویت یکی از کمیسیون های اتحادیه جهانی کشتی درمی آید.

لالوویچ در این باره توضیح داده است:

ما افتخار داریم که بانو پناهی زاده به خانواده کشتی پیوسته است. ما کاملا از تخصص و مهربانی ایشان آگاهی کامل داریم و امیدواریم که ایشان بتوانند در مشارکت هرچه بیشتر بانوان در کشتی در سطح جهانی تاثیرگذار باشند. کشتی اکنون کاملا به صدای ایشان گوش جان فرا می دهد.

کمیسیون ورزش و بانون مسئول نظارت بر توسعه کشتی بانوان را در جهان دارد خصوصا ایران که اخیرا کشتی باکمربند را ممنوع کرده است!

خانم پناهی زاده نیز در این باره گفته اند:

کشتی ورزش ملی ایران است. در طول تاریخ، زنان و مردان ایرانی کشتی و اسطوره های کشتی شان را دوست داشته اند و آنها بخشی از هویت ملی آنها را تشکیل می دهد.

انتصاب خانم پناهی زاده مستقیما بر روی کمپین سوپر ۸ اتحادیه جهانی کشتی تاثیرخواهد گذاشت جایی که کار بانوان در اتحادیه جهانی کشتی بارزتر است. این کمپین به منظور جذب مشارکت هرچه بیشتر بانوان دنیا به ورزش کشتی تشکیل شده است. مثلا در ژانویه اخیر و افتتاح این کمپین، خانم پناهی زاده از سوی ایران به این مراسم آمده بود. پناهی زاده خودش در این باره می گوید:

زنان ما امروز شانسی را دارند که در قالب ارزش های فرهنگی و مذهبی، کاری را در کشتی انجام دهند. من یقین دارم که با همکاری اعضای دیگر این کمیسیون می توانیم کمک های بهتری را به بانوان در کشتی جهان انجام دهیم.

به نظر شما حضور یک بانوی ایرانی در کمیسیون بانوان اتحادیه جهانی کشتی چه تاثیری می تواند روی ورزش کشتی بانوان مظلوم خودمان در ایران داشته باشد؟

۶ دیدگاه

  • امید

   حتما… یازدهمین دوره بازی های کشتی افریقا از ۱۶ تا ۱۸ سپتامبر معادل با ۲۵ شهریور آغاز خواهد شد و از الان به شما قول می دهم که در آن وقایع با شما خواهیم بود.

  • امید

   من از طریق شبکه های اجتماعی ای که دارم می تونم با مخاطبین در تماس باشم. همچنین ایمیلم هم آماده پاسخگویی به شما هست

 1. مسابقات قهرمانی افریقا در اواخر ماه می در اسکندریه مصر برگزار شد ومصر قهرمان مسابقات بانوان شد اونی که در سپتامبر برگزار میشه بازی های افریقایی هستش

قرار دادن پاسخ