بیرون آمدن از منجلاب با دستان جیمز هاردن

0

با اینکه جیمز هاردن از خیلی چیزها ناراضی است اما به توصیه های مربی اش گوش داد و امیدهای هوستون راکتس را برای ادامه کار نگه داشت. این امیدواری خیلی پایدار نیست اما درواقع همان چیزی است که راکتس به آن نیاز دارد.

هاردن در چهارمین بازی راکتس و گلدن استیت واریرز در فینال کنفرانس غرب توانست ۴۵ امتیاز کسب کند. او ۷ بار پرتاب سه امتیازی موفق داشت و توانست ۹ ریباند و ۵ پاس منچر به امتیاز هم بدهد و امیدهای تیمش را با برد ۱۲۸-۱۱۵ مقابل گلدن استیت نگه دارد.

هاردن در بازی قبلی خودش مورد انتقاد قرار گرفت که خوب بازی نکرده بود و نهایتا با اختلاف ۳۵ امتیاز بازی را به گلدن استیت واگذار کرده بودند. کوین مک هیل سرمربی راکتس می گوید:

او واقعا ناراحت بود (تمرین روز پیش از بازی چهارم).هیچ چیز نه برای مربیان و نه برای هم تیمی هایش و نه برای من خوب نبود. اما او از لاک خودش بیرون آمد و بازی چهارم را به جهنمی برای حریف تبدیل کرد.

خود جیمز هاردن نیز دراین مورد می گوید:

من همیشه وقتی حالم خوب باشد، حریف را نابود می کنم همان طور که دیدید به خوبی درگیر شدم، شوت زدم و داخل سبد توپ ها را جای دادم. با هیچ سختی ای روبرو نشدم و بازی به من رو کرده بود.

تیم واریرز اکنون با نتیجه ۳-۱ از راکتس پیش است و بازی بعدی دو تیم در روز چهارشنبه در اوکلند برگزار خواهد شد.

بهترین عملکرد هاردن در بازی های پیشین میان این دو تیم، بازی دوم بود که او توانست با کسب ۳۸ امتیاز تیم خودش را به امتیازات حریف برساند اما با نتیجه ۹۹-۹۸ مغلوب حریف شدند. آن شب ، هاردن به اتاقش رفت، پرده ها را کشید و در را از داخل قفل کرد. این کارهای او نشانه عصبانیت و ناراحتی او بود خصوصا که استفان کری (بازیکن واریرز) در آن شب توانسته بود ۴۰ امتیاز کسب کند.

هاردن در مورد کوارتر اول بازی چهارم که با نتیجه ۱۷-۳ به سود راکتس به پایان رسید گفت:

من تنها با تحرک بدنی، دیدن بازیکنان، توپ ربایی توانستم فرصت به دست بیاورم. شروع به حمله کردم و نهایتا توانستم شوت هایم را وارد سبد کنم.

هاردن در کوارتر سوم هم توانست تیمش را با نتیجه ۱۱-۲ از حرریف پیش بیندازد. او توانست ۹ امتیاز را در این کوارتر برای راکتس بگیرد و اختلاف امتیازی دو تیم را به ۱۹ امتیاز برساند. در کوارتر چهارم او به تنهایی امتیازات تیمش را جمع کرد و تمامی ۹ امتیاز کوارتر را به خود اختصاص داد.

دوبار در زمانی که واریرز تلاش داشتند تا خودشان را به راکتس برسانند این هاردن بود که تیمش را نجات داد.۸ بار حملات آنها را خنثی کرد.

استیو کر (سرمربی واریرز) در این کوارتر تقاضای وقت استراحت کرد. با ۶۷ ثانیه ای که به پایان مانده بود دیگر واریرز هیچ زمانی برای مبارزه نداشت. کر می گوید:

خب … بازی سرعت زیادی داشت. آنها به بازی سرعت زیادی داده بودند و به همین خاطر نتوانستیم توپ را خیلی در اختیار بگیریم بازی خیلی سریع بود.

اکنون نیاز راکتس به هاردن حیاتی تر از گذشته شده است. در آمارها هیچ تیمی نبوده است که پس از نتیجه ۳-۰ در کنفرانس غرب بتواند قهرمانی را از آن خودش کند اما با وجود هاردن شاید این آمار نیز شکسته شود.

به نظر شما هاردن می تواند مانند این بازی تیمش را به تنهایی به قهرمانی کنفرانس غرب برساند؟

قرار دادن پاسخ