ادامه راکتس بدون هووارد

0

این خبر چیز تازه ای برای تیم هوستون راکتس نیست.

آنها ۴۱ بازی بدون دایت هووارد بازی کرده اند و توانسته اند در این بین، ۲۷ بازی را با برد پشت سر بگذارند.

پس از نبود هووارد در این همه بازی ها بازهم در بازی دوم این تیم در فینال کنفرانس غرب حضور او معلوم نیست. گفته می شود که غیبت او به خاطر ضرب دیدگی زانوی پای چپش باشد.

کوری بروئر (مهاجم تیم راکتس) در این مورد می گوید:

ما امیدواریم که او به این بازی برسد. اما اگر نتواند بازی کند بدون او بازی خواهیم کرد همان طور که کل فصل را بازی کردیم و ما باید آماده این بازی شویم.

در بازی اول آنها با گلدن استیت واریرز (Golden State Warriors) در کوارتر اول ۱۶ امتیاز از دست دادند و در کوارتر دوم نتوانستند آن را جبران نمایند. کوین مک هیل (سرمربی راکتس) روی بازیکن تازه واردش «کلینت کاپلا» اعتماد کرد و پست سنتر را به او داد و امیدوار هم بود که «جاش اسمیت» (مهاجم تیم راکتس) را به خوبی تغذیه کند.

کاپلا در این بازی توانست ۹ امتیاز و ۴ ریباند را به دست آورد. اسمیت نیز توانست بازی را با قدرت خوبی به پیش ببرد و ۱۷ امتیاز کسب کند. او شش شوت از ۱۶ شوت خودش را وارد سبد کرد و ۷ ریباند نیز داشت. اما اسمیت نتوانست پاس جیمز هاردن را بگیرد درحالی که اگر آن پاس به گل تبدیل می شد می توانست راکتس را پیش بیندازد. تمامی این اتفاقات در کوارتر چهارم اتفاق افتاد و راکتس می خواست اولین برد خودش را در میان این ۷ بازی کسب کند.

هاردن با ۲۸ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۹ پاس و ۴ توپ ربایی شب خوبی را پشت سرگذاشت. اسمیت و هاردن توانستند مجموعا ۱۸ امتیاز را در کوارتر چهارم کسب کنند اما راکتس به راحتی اجازه دادند که تیم مقابل ۷ ریباند را داشته باشد.

اسمیت در این مورد می گوید:

ما که وارد بازی شدیم ریباندها و شوت های زیادی داشتیم و داشتیم خودمان را از حریف پیش می انداختیم و روی بازی سوار می شدیم.

کاپلا در این بازی برای اولین بار توسط مربی مک هیل به بازی رفت و توانست اعتماد این سرمربی را کسب کند و دقایق زیادی در زمین باشد. اکنون کاپلا به عنوان جایگزین اول هووارد مطرح شده است البته اگر هووارد به بازی دوم نرسد. کاپلا می گوید:

من زمانی که در لیگ D بودم انتظار نداشتم که در بازی های تیم اصلی و در این بازی های مهم باشم. من تنها اینجایم تا بتوانم به تیم کمک کنم و احساس خوبی نسبت به آنها دارم و تنها روی بازی متمرکز هستم و هرکاری از دستم بربیاید برای تیم انجام می دهم.

اگر هووارد به بازی دوم برسد مسلما با فیزیک و قدرت بدنی ای که دارد می تواند راکتس را در بازی مسلط کند. هووارد در بازی خیلی نتوانست کار خاصی انجام دهد و حتی در تمرین روز چهارشنبه راکتس نیز حضور نداشت. به طور کلی راکتس در این فصل خیلی روی سلامتی هووارد سرمایه گذاری نکرده بود.

بروئر می گوید:

هیچ چیزی عوض نشده. کلینت به جای او بازی خواهد کرد و امیدوارم که بازی خوبی را ارائه دهد. ما هنوز جونز و جاش را داریم. ما هنوز بازیکنان بزرگی را در اختیار داریم و می توانیم بازی خوب خودمان را حفظ کنیم.

چرا حضور هووارد در تیم راکتس این قدر جنجالی و مهم شده است؟

قرار دادن پاسخ