قهرمانی تیم کشتی فرنگی ایران

0

تیم ایران توانست عنوان قهرمانی آسیا را در رشته کشتی فرنگی کسب کند. این اتفاق درحالی بود که در روز پایانی این مسابقات، این کشتی گیران کره ، «ریو هان سو» و «کیم هیون وو» بودند که توانستند سالن دوحه را غرق در شادی هوادارانشان کنند.

«ریو» که قهرمانی جام جهانی سال ۲۰۱۳ نیز بود اکنون توانست در عرض ۸ ماه اخیر دومین عنوان قهرمانی خودش را در بازی های درون قاره ای کسب کند. او پیش از این در مسابقات آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون توانسته بود مدال طلا را به گردن بیاویزد.او که مقام چهارم رنکینگ وزن خودش را داراست توانست محمدعلی گرایی از ایران را با نتیجه ۵-۰ در فینال شکست دهد و مدال طلای این وزن را تصاحب کند.

هموطن او یعنی «کیم هیون وو» که مقام اول رده بندی وزن ۷۵ کیلوگرم را در اختیار دارد توانست مانند «ریو» مدال طلا را کسب کند. این کشتی گیر کره ای توانست کشتی گیر گمنام قرقیزستانی را در فینال شکست دهد. پیش از این، این کشتی گیر قرقیزستانی توانسته بود پیام بویری را در نیمه نهایی شکست دهد.

مدال طلای ایران در آخرین روز این بازی ها در هیجان انگیزترین بازی این دوره از مسابقات رقم خورد جایی که کشتی گیر گمنام چینی « آیشان آیشا» در مقابل یوسف قادریان از تیم ایران که رنکینگ هجدهم را داراست قرار گرفت. در ابتدا آیشان توانست ۶-۲ از قادریان پیش بیفتد اما قادریان یک فن ۴ امتیازی انجام داد و با چندین بار خاک کردن حریف نهایتا بازی را با نتیجه ۱۳-۶ به سود خود به پایان برد.

جدال یوسف قادریان و حریف چینی

جدال یوسف قادریان و حریف چینی

ایران و چین در وزن ۹۸ کیلوگرم نیز در فینال رو در روی همدیگر قرار گرفتند. این بار «ژیائو دی» در مقابل مهدی عباس علیاری از ایران قرار گرفت. این بازی یکی از مهم ترین بازی هایی بود که می توانست قهرمان این مسابقات را تعیین کند. علیاری که استاد خسته کردن حریف است توانست نهایتا این حریف خسته چینی را با نتیجه ۶-۰ از پیش رو بردارد و ایران را به قهرمانی این دوره از مسابقات برساند.

تیم ملی ایران با کسب ۶۳ امتیاز توانست قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کند. قزاقستان با ۵۸ امتیاز و چین با ۵۷ امتیاز در تعقیب قهرمانی ایران بودند.

رقابت های بعدی قاره ای در این رشته در همین ماه در افریقا برگزار خواهد شد. این رقابت ها در شهر اسکندریه مصر خواهد بود. مسابقات قاره اروپا نیز در ماه ژوئن آتی در باکوی آذربایجان خواهد بود.

به نظر شما آیا حریفان آسیایی در حد و اندازه کشتی ایران هستند؟!

قرار دادن پاسخ