سوپر ۸ : کوتاه با ناتالیا ووربیوا

0

مصاحبه ای کوتاه و خواندنی با یکی دیگر از سفیران سوپر ۸ – کلیپی از این بانوی قهرمان را می توانید در اینجا ببینید.

چه زمانی و چطور وارد ورزش کشتی شدی؟

وقتی من ۱۰ سال داشتم یک روز با دوستانم داشتیم از مدرسه برمی گشتیم. در میان راه تصمیم گرفتیم که ورزشمان را با تماشای تمرین پسرها شروع کنیم.

مربی ای که آنجا حضور داشت به ما پیشنهاد کرد ثبت نام کنیم و ما هم این کار را کردیم. بعد از یک ماه بود که دوستانم خسته شدند و این کار را کنار گذاشتند اما من تنها فردی بودم که تمریناتم را ادامه دادم.

وقتی مردم می فهمند که تو کشتی گیر هستی چه واکنشی نشان می دهند؟

سوال جالبی بود. راستش را بخواهید این بستگی دارد به این که من در آن لحظه چه لباسی پوشیده باشم مثلا اگر دوبنده کشتی را در تن داشته باشم آنها فوق العاده شگفت زده می شوند و شروع می کنند به این سوالات که «تو چطور وارد این ورزش شدی؟»، « چرا کشتی را انتخاب کردی و مثلا رقص و ژیمناستیک را انتخاب نکردی؟!».

اما اگر یک لباس رسمی پوشیده باشم و قدری هم آرایش کرده باشم آنها می گویند که هیچ گاه هم به ذهنشان نمی رسیده که من یک کشتی گیر باشم!

اگر یک لباس رسمی پوشیده باشم هیچ کس فکرش را هم نمی کند که من یک کشتی گیر باشم

اگر یک لباس رسمی پوشیده باشم هیچ کس فکرش را هم نمی کند که من یک کشتی گیر باشم

بهترین خاطره ای که از کشتی داری چیست؟

به نظرم مسابقات المپیک بهترین خاطره ام است. جو آنجا به قدری سنگین بود که به هیچ طریقی شاید نتوانم آن را توصیف بکنم. در آن مسابقات توانستم مدال طلای المپیک را کسب کنم. در آن لحظه این مسئله به ذهنم خطور کرد که رویای کودکی ام برای همیشه تمام شد اما بعد از اینکه مدت زمانی گذشت فهمیدم شما می توانید همیشه یک رویای جدید در سر داشته باشید.

اکنون رویای من دومین مدال المپیک است

بزرگترین مشوق تو به این ورزش چه کسی بوده است؟

مادرم، به طور حتم مادرم. من واقعا احساس می کنم که او همیشه در تمامی کارهایی که می کنم حضور دارد و همیشه دخترش را در تمامی لحظات سخت این ورزش یاری می کند.

مربیان من هم یکی دیگر از مشوقین من بوده اند و همیشه حمایتم کرده اند اما به هیچ وجه با عشق و باوری که به مادرم دارم قابل مقایسه نیستند.

چه چیزی را بیش از همه در کشتی دوست داری؟

من فکر می کنم این فرصتی است که به جاهای مختلف دنیا سفر کنی و مردم جدید را ببینی.

عضوی از خانواده المپیک بودن چه حسی دارد؟

معانی زیادی می تواند داشته باشد. این روزها زنان بیش از قبل مستقل شده اند و می توانند به خیلی چیزها دست پیدا کنند؛ نه فقط ورزش بلکه در امور مالی و به طور کلی زندگیشان.

زمانی که شما می دانید می توانید به خانواده المپیک ملحق شوید تجربه ها و اشتیاق شما دوبرابر خواهد شد.

چه توصیه ای به دخترانی که اکنون می خواهند کشتی را آغاز کنند داری؟

مهم ترین مسئله این است که کاری را که می کنید دوست داشته باشید و البته صبور باشید. صبر باعث می شود که شما بتوانید بر تمامی موانعی که در راه شما قراردارند فائق آیید و به هدفتان برسید.

چه آرزویی برای آینده کشتی بانوان داری؟

این یک آرزو نیست اما فکر می کنم آرام آرام زنان دارند جایگاهشان را در بازی های المپیک و سطوح جهانی پیدا می کنند.زنان نشان داده اند که به اندازه مردان در ورزش کشتی مقاوم و جدی هستند.

دختران این ورزش نشان داده اند که می توانند سریع باشند، قوی باشند و در مسابقات هوشمندانه عمل کنند.

اگر این ورزش بتواند تماشاگر بیشتری جذب کند می تواند شانس بهتری برای توسعه خودش در آینده داشته باشد.

 

با توجه به این صحبت های این قهرمانی کشتی جهان، به نظر شما چه برنامه هایی برای جذب بیشتر بانوان جهان به سمت کشتی خواهد داشت؟

قرار دادن پاسخ