برای اولین بار : کشتی با کمربند بانوان!

0

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران روز دوشنبه اعلام کرد که زنان کشورش می توانند از این پس کشتی با کمربند را تمرین کنند و در مسابقات آن نیز شرکت نمایند.

برنامه کشتی با کمربند، برای اولین بار است که در کشور ایران پیشنهاد می شود.

خادم همچنین خاطرنشان کرد که خانم بدرالملوک کهرنگی به عنوان ریاست دپارتمان کشتی با کمربند بانوان انتخاب شده است. این دپارتمان زیر نظر کمیته کشتی های باستانی ایران فعالیت خواهد کرد.

نناد لالوویچ (رئیس فدراسیون جهانی کشتی) در مورد این اقدام خادم گفت:

ما خیلی مشتاق هستیم که به فدراسیون کشتی ایران در راستای تلاش برای گسترش موقعیت ها و فرصت های بیشتر برای مشارکت زنان در کشتی کمک نماییم. ما این پیشرفت در کشور ایران را تحسین می کنیم و حمایت های مشتاقانه خودمان را از اقدامات اخیر این فدراسیون اعلام می داریم.

کشتی با کمربند بانوان ایران کلید خورد

از سمت چپ به راست: خانم فرناز پناهی (رئیس بخش بین الملل بانوان فدراسیون کشتی ایران ) – خانم رودیکا یاکسی (عضو هیئت رئیسه فدراسیون بین المللی کشتی) – خانم بدرالملوک کهرنگی (رئیس دپارتمان کشتی با کمربند بانوان ایران)

کشور ایران گام های زیادی را برای بهترکردن شرایط پذیرش میزبانی بانوان کشتی در کشورش برداشته است. همین هفته پیش بود که ایران میزبان جام جهانی ۲۰۱۵ کشتی فرنگی بود و برای اولین بار بود که یک نماینده خانم ( رودیکا یاکسی)از فدراسیون بین المللی در این مسابقات شرکت داشت. خانم رودیکا یاکسی در هردو روز مسابقات در ایران حاضر بود و با خانم کهرنگی و دیگر مقامات کشتی ایران به مذاکره پرداخت.

در جام جهانی کشتی فرنگی سال گذشته نیز پیشرفت هایی در این زمینه وجود داشت چنانکه سرپرست تیم کشتی امریکا (کیکی کلی) در کشتی بانوان حضور یافت و توانست در کنار تشک های کشتی سالن هفتم تیر تهران قدم بزند.

تاکنون هیچ تاریخی برای رقابت های کشتی با کمربند بانوان درنظر گرفته نشده است اما پیش بینی می شود در اواخر سال ۲۰۱۵ به این مهم دست یابند.

به نظر شما، آیا این اقدام خادم می تواند سرآغاز حضور بانوان ایران در کشتی های دیگر باشد؟

منبع

قرار دادن پاسخ