رونمایی از سوپر ۸

0

پیش از این درمورد ابتکار جدید فدراسیون جهانی کشتی برای گسترش ورزش کشتی در مطلب سوپر ۸ صحبت کرده بودیم. اکنون به سراغ رونمایی از این رویداد مهم در ورزش کشتی جهان می رویم…

باتوجه به معاهده امضا شده ای که در سال ۲۰۱۳ برای تساوی جنسیتی توسط رئیس فدراسیون بین المللی کشتی (نناد لالوویچ) امضا شده بود، این سازمان جهانی از کمپین سوپر ۸ خود در موزه کمیته بین المللی المپیک در شهر لوزان سوئیس رونمایی کرد.

این برنامه ۸ هفته ای در روز ۸ مارس مصادف با روز جهانی زن به پایان می رسد و در این مدت ۸ سفیر این فدراسیون جهانی سعی می کنند تا با تمرکز بر مشارکت هرچه بیشتر بانوان در ورزش کشتی این تور خود را به پایان ببرند.

رئیس کمیته ملی المپیک نیز در این مراسم حضور داشت. توماس باچ می خواست تا از نزدیک با بانوانی که این وظیفه خیر را قبول کرده اند، ملاقات کند. در این مراسم همچنین برخی از قهرمانان المپیک نیز به اجرای فنون مشهور این ورزش در مقابل دیدگان توماس باچ پرداختند گرچه در سال ۲۰۰۸ و در مراسمی دیگر، کارول هیون از کانادا با فنی که روی وی اجرا کرده بود به دست او به شدت آسیب زده بود!

نناد لالوویچ در این مراسم گفت:

ما به همراه آقای باچ تصمیم گرفته ایم برای اطمینان در مشارکت زنان و ایجاد فرصت های بیشتر برای مشارکت آنها این کار را در سطح جهانی آغاز نماییم.

این اتفاق تنها ابتدای کار ما برای پیشرفت ورزش مان است. من مطمئن هستم که ما در رسیدن به اهدافمان متحد خواهیم ماند و با هم تلاش خواهیم کرد.

کلودیا بوکل ( از اعضای اجرایی کمیته بین المللی المپیک و رئیس کمیسیون ورزشکاران در این سازمان) هم در این مراسم شرکت کرده بود. او دارنده مدال نقره رشته شمشیربازی است. او معتقد است که این برنامه برای ورزش کشتی، روحی جدید را به این بخش از کمیته بین المللی المپیک بخشیده است.

بوکل در این زمینه گفت:

این یک روز باشکوه و ماندگار خواهد بود که در آن گروهی از بهترین های ورزش کشتی حضور دارند.

این حرکت قطعا به هدف خواهد نشست و من تصور می کنم درهای جدیدی را برای توسعه این ورزش پیش روی ما باز می کند. من در پایان مراسم خیلی چیزها را در مورد این ورزش و ورزشکاران اش فهمیدم.

مراسم اختتامیه این جنبش در روز ۸ مارس و مصادف با روز جهانی زن در سن پترزبورگ روسیه خواهد بود.

قرار دادن پاسخ